Al Pacino

Dünyaca ünlü Amerikan aktör Al Pacino, gerçek ismi ile Alfredo James Pacino 1940 yılında Amerika, New York, Manhattan’da dünyaya gelmiştir.

Henüz küçük yaşlarda iken babası evi terk etmiş, Al Pacino’da annesi ile birlikte anneannesinin yanına yerleşmiştir. Anne ve baba tarafından Sicilya asıllı oyuncu, 2010 yılından bu yana sevgilisi Lucila Sola ve kızı ile birlikte yaşantısını sürdürmektedir.

14 yaşında iken Bronx’a bir gezici sinema gelmiş ve o gün hayatının sinema olduğunu ve tek yapmak istediği şeyin oyunculuk olduğuna karar vermiştir.

Özellikle dünyanın en iyi mafya filmlerinden birisi olarak kabul edilen The Godfather sinema filmi ile şöhreti yakalayan Al Pacino’nun annesi 47 yaşında iken yaşamını yitirmiştir.

1992 yılında En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını Kazanan Al Pacino, daha bir çok ödülün sahibi olmuştur. Babası Sal Pacino, annesi Rose Gerard Pacino’dur.

Al Pacino geçmişten günümüze, Jill Clayburgh, Marthe Keller, Diane Keaton, Penelope Ann Miller, Debra Winger ve Kathleen Quinian gibi ünlü isimler ile birliktelikler yaşamıştır. İlk birlikteliğini ise Jan Tarrant ile gerçekleştirmiş bu birlikteliğinden Marie ve Julie, Beverly D’Angelo ile birlikteliğinden ise Olivia ve Anton adında ikiz çocukları vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz