Akasya Asıltürkmen

Akasya Asıltürkmen son dönemde Youtube kanalı ile sosyal medyada da oldukça dikkatleri üzerine çekmektedir. Peki başarılı tiyatrocu, oyuncu kaç yaşında? evli mi? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? kısaca hayatı ve biyografisi.

1977 yılının Nisan ayında İstanbul’da dünyaya gelmiş, Koç burcudur. Ailenin 2. çocuğu’dur. Kadıköy Kız Lisesi’nde iken meslek Lisesi’ne geçiş yapmıştır. Ardından Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

Çalışmış olduğu grafik ajansında iken bir radyo’da Ali Poyrazoğlu’nun kurs açtığı anonsunu duymuş ve kayıt olmuştur. Ardından tiyatro hayatına adım atmış, Semaver Kumpanya ve İstanbul Devlet Tiyatrosu gibi tiyatrolarda çalışmıştır.

Profesyonel olarak sinema dünyasına İstanbul Kanatlarımın Altında isimli film ile adım atmıştır.

Akasya Asıltürkmen rol aldığı diziler;

Sıdıka, Dikkat Bebek Var (Dadı Süheyla), Nasıl Evde Kaldım (Feza), Lise Defteri (Ayça Uçar), Büyük Buluşma (Güllü), Dayı (Müge), Saklambaç (Bağdagül), Felek Ne Demek? (Zekiye), Tarık ve Diğerleri (Kehribar Teyze), Düş Yakamdan, Evimin Erkeği (Meloş), İpsiz Recep (Malika), Bana Bunlarla Gel (Akasya), Başrolde Aşk (Eda), Kayıp Aranıyor (Ayten), İbret-i Alem.


Oynadığı sinema filmleri;

İstanbul Kanatlarımın Altında, Renkli – Türkçe, Gece Martıları, Çilekli Pasta, Metruk, Başyapıt, Keloğlan Kara Prens’e Karşı (Taşkız), Pamuk Prenses 2 (Füsun – kısa film), Araf (Eda), Sahne (Yeşim), Batlır, Enkaz (Nisa) ve Ölümü Gör (Petek).

Günümüzde 60Bin abonesi bulunan Youtube kanalında, hamilelik ve doğum sonrasındaki sürecini, kendi eğlenceli üslubu ile izleyiciye aktarmaktadır.

Evliliği eşi, çocuğu;

Sevgili Serdar Özerman ile uzun süren birlikteliğin ardından bir Şebnem Ferah konserinde evlenme teklifi almıştır. 17 Temmuz olarak ayarladıkları nikah tarihi 15 Temmuz darbe girişimi nedeni ile ileri bir tarihe alınmıştır. Ardından 21 Ağustos 2016 yılında Serdar Özerman ile evlenmiştir. Bu evliliğinden 07 Kasım 2016 doğumlu Pera isminde bir kızı vardır.

Sahne aldığı tiyatro oyunları :

2015 – Romeo’yu Beklerken : Sarah Grochala – Tiyatro Yan Etki.
2014 – Her Yöne 90 Dakika (oyun) : Seyfi Şahin – Ahmet Çevik Tiyatrosu.
2013 – Kırmızı Yorgunları : Özen Yula.
2011 – Aşk Kokusu (oyun) : Neil Simon – Tiyatro Şenay.
2010 – Bir Yaz Gecesi Rüyası : William Shakespeare – Tiyatro Kedi.
2009 – Göktaşı : Friedrich Dürrenmatt – Tekin Akmansoy Tiyatrosu.
2009 – Fesleğen Çıkmazı : Meltem Yıldırım – İstanbul Devlet Tiyatrosu.
2004 – Süleyman ve Öbürsüler : Max Frisch Yavuz Pekman – Semaver Kumpanya.
2002 – Onikinci Gece : William Shakespeare – Semaver Kumpanya.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz