Akan Abdula

Akan Abdula sık sık internet üzerinden kimdir? aslen nereli? vb. gibi sorular ile merak konusudur. Hakkında merak edilenler, eğitim, kariyeri ve iş hayatı. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Akan Abdula Kimdir? Nereli?

Makedonya’nın Üsküp Şehri’nde dünyaya gelmiştir. Bilkent Üniversitesi, İşletme bölümü mezunu olan Abdula, Bilkent Üniversitesi’nden akademik başarı bursu alarak mezun olmuştur. Geleceğin Doğu ve Merkezi Avrupa liderleri burslusu olarak Case Western Reserve Üniversitesi, Weatherhead School of Management’dan MBA derecesini almıştır.

Grey İstanbul reklam ajansında Stratejik Planlamadan sorumlu başkan yardımcılığı ve Grey Group Worldwide global strateji konseyi üyeliği yapmıştır. Akan Abdula Grey’den ayrılarak FutureBright ve Davranış Enstitüsü’nü kurmuştur. Bugün her iki şirket Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasındadır. Şirketler ilk küresel ofislerini 2019’da Dubai’de açmıştır.

Şirketleri Türkiye’nin en önemli, 300 üzerinde markayı portfoyünde bulundurmaktadır. Akan 30’un üzerinde markaya şahsen danışmanlık vermektedir.

Uzun yıllar Reklam Özdenetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Birkaç dönem Bahçeşehir Üniversitesi “How The Brain Decides” dersi hocalığı yaptıktan sonra, Bilgi Üniversitesi’nde Tüketici Davranışları dersini vermeye başlamıştır.

TED ve Intel TechTALKS konuşmacısıdır. Sık sık pazarlama ve reklamla ilgili üniversitelere konuşmacı olarak davet edilir. Dergi ve TV programlarında röportajları yayınlanmakta ayrıca Öngörülemeyenler isimli kitabın yazarıdır.

Milyonlarca ziyaretçisi olan www.makturk.com kültür sitesinin kurucusudur. Fransızca ve İngilizce bilen Akan Abdula ayrıca Balkan dillerinin de çoğunu bilmektedir. 2007 yılında Başak Karaca Abdula ile evlenmiş ve bu evliliğinden Nil ve Aylin isimlerinde iki kızı vardır.

Uzmanlaştığı Pazarlama Konuları:

Tutum değiştirmeden, tüketici davranışlarını değiştirme metodolojileri
Davranışsal Ekonomi
Tüketici İçgörüleri
Büyük Veri
Grassroots
Bilinçaltı ve bilinç dışı
Seçim Mimarisi
ZMET ve Metafor Analizleri
Marka Stratejileri

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram: @akanabdula
Twitter: @akanabdula
Website: http://akanabdula.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz