Ajdin Hasic

Ajdin Hasic hakkında merak edilen futbol kariyeri ve geçmişi. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? hangi takımlarda forma giydi? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2001 yılının Ekim ayında dünyaya gelen genç futbolcu Ajdin Hasic aslen Bosna Hersek asıllıdır ve Bosna’da doğmuştur. Boyu 1.77 cm, kilosu 71, burcu ise terazi’dir.

Futbol kariyerine Hırvatistan takımlarından Dinamo Zagreb alt yapısında başlamıştır. 2018 sezonunda GNK Dinamo Zagreb II A Takım kadrosuna dahil oldu. 2019 sezon başı kamp döneminde ise Beşiktaş A Takımı ile birlikte antrenmanlara katılan Hasic geleceğin yıldızı olarak gösterilen genç futbolcular arasında yer almaktadır. Yaz dönemi kampında Beşiktaş ile çalışmalara başlamış olsa da 18 yaşını doldurmadığı gerekçesi ile resmi sözleşme imzalanamamıştır. Ancak artık yaşını dolduran Hasic’in 2020 Ocak ayında Beşiktaş ile sözleşmeye imza atması beklenmektedir.

Her iki ayağınıda çok iyi kullanmaktadır, ancak asıl sol ayaklıdır, sağ kanat ve forvet oynayabilme özelliğine sahiptir. En son oynadığı Dinamo Zagreb 2 takımında toplam 5 karşılaşmada forma giymiş ve 1 gol atmıştır.


Milli takım kariyeri;

Bosna-Hersek U19 (7 maç 3 gol)
Bosna-Hersek U18 (9 maç 3 gol)
Bosna-Hersek U17 (14 maç 5 gol)

Sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanan Hasic’in 2019 yılı itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 33,9bin civarındadır. Maalesef henüz sevgilisi var mı? yok mu? hakkında detaylı bilgilere ulaşılamamıştır.

Hasic’i Beşiktaş takımına öneren ve onunla ilgili scout raporunu hazırlayan ve yönetime sunan da eski bir Beşiktaşlı futbolcu olan Sead Halilagic’tir. Tarz olarak dünyaca ünlü eski yıldız futbolcu Tomas Rosicky ‘i andırmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz