Ahu Yağtu

0

Ahu Yağtu (Kardeşlerim Suzan Manyaslı) karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Güzel oyuncu daha önce rol aldığı bir çok başarılı proje ile adından söz ettirmiştir. Hakkında kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Ahu Yağtu Kimdir? Aslen Nereli?

Ahu Yağtu tiyatrocu, oyuncu, sinema, film ve dizi oyuncusu. 1978 temmuz doğumlu güzel isim İzmir’de dünyaya gelmiştir. Aslen İzmir’li olan Yağtu, uzun süre manken olarak podyumlarda yer almış, fotomodellik, sunuculuk ve oyunculuk ile kariyerine devam etmiştir.

Çocukluk yılları İzmir’in Karşıyaka İlçesi’nde geçmiştir. Anne ve babası Ahu Yağtu çok küçükken ayrılmışlardır. Sanat okulu mezunu olan başarılı oyuncu 14 yaşında model olmaya karar vermiş ve İzmir’den İstanbul’a taşınmaya karar vermiştir. İlerleyen süreçte bu hedefine ulaşmış ve bir çok alanda başarılı bir kariyerin altına imzasını atmıştır.

Bir dönem iş hayatına da atılan başarılı oyuncu AUVintage adlı internet online alışveriş sitesi kurmuş ve web üzerinden ticaret hayatına adım atmıştır. İlk oyunculuk deneyimini ise 2001 senesinde ATV ekranlarında yayınlanmış olan 90-60-90 isimli programda Esin karakteri ile gerçekleştirmiştir. 1993 senesinde başladığı modellik kariyerine oyunculuğu, moda editörlüğünü, sunuculuğu ve stil danışmanlığı gibi mesleki becerilerine eklemiştir.

İstanbul’un güzide semtlerinden olan Bebek’te, Second Chance adlı bir vintage butik’i olduğu belirtilmektedir.

Ahu Yağtu Boyu, Kaç Yaşında?

Ahu Yağtu 45 yaşında ve 1.75 cm boyundadır. Kilosu 58, burcu ise yengeç’tir. Resmi instagram hesabını @ahuyagtu kullanıcı ismi ile kullanmakta, günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 982bin civarındadır.

Ahu Yağtu Evlimi? Çocuğu Varmı?

Güzel oyuncu geçmiş yıllarda iki evlilik gerçekleştirmiştir. İlk evliliğini Avukat Doğan Akçura ile 2000 yılında gerçekleştirmiş evliliği 2005 yılında son bulmuştur. İkinci evliliğini ise ünlü komedyen, oyuncu ve sunucu Cem Yılmaz ile yapan Ahu Yağtu’nun bu evliliğinden 2012 doğumlu Kemal Yılmaz isminde bir oğlu vardır. Cem Yılmaz ile 2012 yılında evlenmiş, 2013 yılında boşanmıştır.

Ahu Yağtu Oynadığı Sinema ve Diziler:

Bir dönem Biri Bizi Gözetliyor adlı yarışma programını sunmuştur. En son Kardeşlerim isimli dizide Suzan karakteri için kamera karşısına Ahu Yağtu’nun rol aldığı sinema ve diziler ise şu şekildedir.

90 60 90 – (2001)
Kampüsistan (2003)
Savcının Karısı (2005)
29-30 (2006)
Komiser Nevzat (2007)
Kavak Yelleri (2007)
Canım Babam (2011)
Bir Avuç Deniz (Sinema) (2010)
Aşk Ve Ceza (2011)
Kardeşlerim (Suzan Manyaslı) (2021)

Son dönemde verdiği bir röportajın ardından sosyal medya da oldukça dikkatleri üzerine çekmiştir. Birbirini seven iki insanın mutlaka evlenmesi gerekmediğini, seven iki kişinin birlikte yaşayıp bir ömrü geçirebileceklerini belirtmiştir. Birbirlerine arkadaş olmaları için illa eş olmalarına gerek olmadığını sözlerine eklemiştir. Güzel isim günümüzde oyuncu olarak başarılı kariyerine devam etmektedir.

Birde uzun süredir paylaşım yapmadığı bir youtube video kanalı bulunuyor. Kanalında stil&güzellik önerileri, dekorasyon ve aksesuar tavsiyeleri, saç ve makyaj trendleri, ve vintage hakkında bir çok paylaşım yaptığı video bulunmakta. Youtube video kanalı ise @AuVintage.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz