Ahmet Sonuç

İnternet’de oyun dünyasının en fazla merak edilen isimlerinden Jahrein. Gerçek ismi ile Ahmet Sonuç yayın yaptığı oyunlarda insanlarla etkileşimi, muhabbeti ve kaliteli yayınları ile oyun severlerin büyük beğenisini kazanmıştır.

1988 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Ahmet Sonuç babasının mesleği nedeniyle çocukluk yıllarını Antalya’da geçirmiştir. Antalya Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra, Moleküler Fizik ve Biyokimya Bölümü üzerine üniversite eğitimini Uni-Leipzig Almanya’da tamamlamıştır.

Bu dönemde videolar çekip Youtube üzerinden yayınlamaya başlayan Jahrein kısa sürede 10 Milyondan fazla izlenme elde etmiş ve izleyicilerinde isteği üzerine Twitch ortamına geçiş yapmıştır. Youtube üzerinden paylaştığı videoların izlenme sayısı 2018 yılı itibariyle 34 Milyon civarındadır.

Günlük neredeyse 8 saate yakın yayın yapan Jahrein yayında oyunlar oynamakta, sohbetler etmekte aynı zamanda güncel olaylar hakkındada izleyicileri ile bilgiler paylaşmaktadır.

Üniversite eğitiminin ardından Polonya’ya yerleşen Ahmet Sonuç günümüzde yaşantısını Polonya’da sürdürmektedir. Polonya’da Offline hayatında dünyanın bilgisayar oyunlarıyla ilgili en büyük şirketlerinden birisinde Türkiye marketi sorumlusu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz