Ahmet Şerif İzgören

Ahmet Şerif İzgören kimdir? Hakkında merak edilen tüm detaylar. Kısaca hayatı, biyografi bilgileri.

1965 yılında dünyaya gelmiştir. İzmir doğumlu usta yazar özellikle kişisel gelişim üzerine kitapları ile tanınmaktadır.

Bir dönem orduda görev yapan Ahmet Şerif İzgören Kuleli Askeri Lisesi, ardından Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi Bölümünden mezun olmuştur.

TSK bünyesinde Üsteğmen rütbesine kadar görev yapmış, ordudan 1991 senesinde istifa etmiştir. İstifa ettiği sene ise Ankara Üniversitesi TÖMER Bursa Şubesi’ni kurmuş ve 4 sene kadar bu şube’de müdür olarak görev yapmıştır.

Ahmet Şerif İzgören çalışma hayatı, mesleki kariyeri;

Aynı dönemde Bursa’nın ilk kültür merkezini açmış, Türkiye’nin tek çeviri dergisini çıkartmıştır. 16 sene müzik, tiyatro ve resim kulübü’nün fahri başkanlığını üstlenmiştir. 1995 yılı itibariyle özel sektör’de, iki ayrı firma’da genel müdür olarak çalışmış, 1996’da Yüksek Danışmanlar Konseyi üyesi olarak hizmet sunmuştur.

Türkiye ile birlikte İngiltere’de, liderlik, finans, zaman yönetimi, iletişim, pazarlama, stres yönetimi, karar alma teknikleri, motivasyon ve beden dili gibi bir çok seminere katılmış ve eğitimler almıştır. Takım çalışması, liderlik ve yönetim iletişim üzerine yurt dışı dahil olmak üzere bir çok üniversite ve platform bünyesinde 500’den fazla seminer vermiştir.


Çalışmış olduğu kurumlarda sistem oluşturması ve yaptığı değişimler ile adından söz ettirmiştir. 1996 yılından bu yana kurucusu olduğu İzgören Akın Eğitim ve Danışmanlık Firması, Elma Yayınevi, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Hâlen bu konularda Türk ve yabancı birçok kuruluşa, eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bugüne kadar toplam 12 kitabı yayınlanan yazar, Türkiye’de bu alanda bilirkişi olarak tanınmaktadır. Kitapları’nın 8’i iş ve yönetim ile kişisel gelişim konuları üzerinedir. Kitaplar’dan 9 tanesi 10 Binden fazla satılmıştır.

Ahmet Şerif İzgören yazdığı eserler;

Sarı Siyah, İş Yaşamında 100 Kanguru, Uçan Halı Babam, Hıdır Kişisel Gelişiyor, Süpermen ve Uğur Böceği, Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, Eyvvah! İş Görüşmesi, Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Geleceğin Organizasyonunu Yaratmak ve Avucunuzdaki Kelebek.

Kendi İzgören Akademi biyografi sayfasında, okunmuş eski kitapları ve midye dolmayı sevdiğini, öğlenleri mutlaka 15 dakika uyuduğunu ve son olarak 25 yaşından beri nefesli dalış yaptığını belirtmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz