Ahmet Reyiz Yılmaz

Ahmet Reyiz Yılmaz hakkında merak edilen bir çok sorunun cevabı. Aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1968 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen Ahmet Reyiz Yılmaz aslen Rize doğumludur. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümünden mezun olmuştur.

İş Adamı kimliğinin yanı sıra, Ekonomist, Ortadoğu Uzmanı ve Tarih Araştırmacısı’dır. Yurt dışında İş Yönetimi ve Business Management üzerine önemli sertifika programlarına ve Orta Doğu uzmanı olarak bir çok panele katılmıştır. Uluslararası finans ve Ekonomi master’ını LAU Los Angeles University’de Uluslararası finans ve iş yönetimi üzerine yüksek lisans olarak tamamlamıştır.

Bir İbrahim Kavgası Türk İslam Davası isimli eserin altına imzasını atmıştır. İyi derecede İbranice ve İngilizce bilmektedir.

Ahmet Reyiz Yılmaz iş hayatı;

1988 yılında Marmara Bölgesi’nde orta ölçekli inşaat işleri ile uğraşmış, 1992 yılında iş hayatı için İsrail’e gitmiş, daha sonra tekrar Türkiye’ye dönmüştür. Ardından kurdukları aile şirketi ile iş hayatına Türkiye’de devam etmiştir. 1994’te ilk yurt dışı projesini İsrail’de üstlenmiş, ardından uluslararası projeler üretmeye başlamıştır. 2008 yılında İsrail’in en büyük ve dünya Yahudilerince en çok okunan gazetelerinden biri olan Globes gazetesine kapak olmuş, İsrail’de kalan son Osmanlı ünvanını almıştır. Bu ünvanı alırken arkasındaki 16 yıllık süreçte İsrail’in her noktasında bir çok eser bırakan Ahmet Reyiz Yılmaz’ın Ortadoğu’nun en yüksek ticaret merkezi olan Azreili Tower bu projeleri arasında yer alanlardan bir tanesidir.

1996 döneminde İsrail-Türk Ticari Ateşesi ile beraber İsrail Türk Müteahhitler Birliğini kuran Ahmet Reyiz Yılmaz, günümüzde İsrail, Polonya, Romanya, Rusya ve Türkiye’de inşaat taahhüt ve yatırım projeleri ile iş hayatını sürdürmektedir.

Bir dönem MHP Grup Başkanvekili ve Erzurum Milletvekili olan İsmail Köse tarafından Milliyetçi Hareket Partisi’ne katılması için davet edilmiştir. Ardından Devlet Bahçeli ile görüşmüş ve 2005 yılında Çankaya İlçesinden parti üyesi olmuştur. 2005 ve 2006 yılları arasında MHP Genel Merkezinde TBMM ve Hükümet İzleme Komisyonunda ekonomi ve dış politikadan sorumlu olarak Köse Başkanlığında önemli çalışmalarda yer almıştır. Günümüzde ise Muhafazakar Yükseliş Partisi Lideri’dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz