KimNereli.net

Ahmet Muhsin Tüzer

Ahmet Muhsin Tüzer Kimdir?

Ahmet Muhsin Tüzer
Gerçek adı: Ahmet Muhsin Tüzer
Doğum Tarihi: 18/02/1971 (48 yaşında)
Eğitim Durumu: Lise
Medeni Hali: Evli
Burç: Kova
Meslek: İmam Hatip Müzisyen Şarkıcı
Doğum yeri: Antalya Kaş

Ahmet Muhsin Tüzer Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Ahmet Muhsin Tüzer aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? neden meslekten ihraç edildi? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ahmet Muhsin Tüzer doğum yeri, memleketi, eğitimi ve müzik kariyeri;

1971 yılında dünyaya gelmiş baba tarafından aslen Antalya Kaş’lıdır. Babasından ve dedesinden Kur’an, İlahi, Dini Musiki ve Kaside gibi konularda eğitim almıştır. İlköğretimi Kaş’ta okumuş daha sonra İzmir çİğli Kur’an Kursu’nda 1 sene Dini İlim ve Kur’an eğitimi almış o sene Diyanet Vakfı’nın düzenliğini Kur’anı Kerim’i güzel okuma yarışmasında Ege Bölgesi ve İzmir 1. si, Türkiye 4. sü olmayı başarmıştır. İzmir Torbalı İmam Hatip Lisesi mezunudur.

İmam Hatip Lisesi’nde okurken Freddie Mercury dinlemeye başladığını daha sonra Pink Floyd ve Metallica’ya ilgisi artınca 2013 yılında FiRock Rock grubu’nu kurmaya karar vermiştir.


Rock’çı İmam olarak ismi gündeme gelen Ahmet Muhsin Tüzer’in asıl mesleği İmam’lıktır. Kurduğu Rock grubu ile yurtdışında bir çok konsere çıkan Ahmet Muhsin Tüzer’in babası ve dedesi de din alimidir.

Bu nedenle ezan, mevlid, dini musiki ve ilahiler ile yetiştiğini açıklayan Ahmet Muhsin Tüzer’in eşi’ninde hristiyan olması nedeniyle rock müzik yaptığında gördüğü baskıları evlilik döneminde de yaşadığını belirtmiştir.

Ahmet Muhsin Tüzer neden imamlıktan ihraç edildi?

2000 yılında mesleğinden istifa ettiğini ancak sonrasında tekrar geri dönüş yaptığını belirten Ahmet Muhsin Tüzer bir süre Balıkesir’de görevini sürdürmüştür. Ancak Diyanet İşleri ile başı sıkça bu sebeplerden dolayı sıkıntıya girmiştir. En son Antalya’nın Kaş İlçesi’nde bulunan Pınarbaşı Camii’nde imam olarak görev yapmıştır. O dönemde FiRock müzik grubu ile müzik yapan Ahmet Muhsin Tüzer’in, meslekten ihraç edildiği belirtilmiştir. Gerekçe ise izinsiz ve paralı konser vermek, raporlu ya da izinli olmamasına rağmen eşinin memleketi Romanya’dan iki gün geç dönmek sebepleri gösterilmiştir. Evli ve 1 çocuk babası’dır.

Bu olayın ardından Ahmet Muhsin Tüzer yaptığı açıklama’da İslam’ın farklı yönlerini dünyaya duyurduğunu, günümüzde rockçı değilde tarikatçı olsa idi mesleğinden ihraç edilmeyeceğini dile getirmiştir. Bugüne kadar ki başarının ise kültür, sanat, edebiyat, şiir, felsefe, tiyatro ve müzikle ilgili olmasından dolayı olduğunu, İmamlık hayatı boyunca her kesimden insana ışık ve rehber oldğunu belirtmiştir.

Bugüne kadar Kaş dahil, Antalya, İstanbul, Amerika ve Portekiz’in Porto şehri gibi bir çok yerde konser vermiştir.


Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Ahmet Muhsin Tüzer
Gerçek adı: Ahmet Muhsin Tüzer
Doğum Tarihi: 18/02/1971 (48 yaşında)
Eğitim Durumu: Lise
Medeni Hali: Evli
Burç: Kova
Meslek: İmam Hatip Müzisyen Şarkıcı
Doğum yeri: Antalya Kaş
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

382.099 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

326.278 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.028 kez okundu

4.

Tarık Akan

292.787 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.116 kez okundu

6.

Tarkan

223.854 kez okundu

7.

Volkan Demirel

220.480 kez okundu

8.

Emre Mor

194.197 kez okundu

9.

Ersay Üner

189.406 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

180.837 kez okundu