Ahmet Aras

Ahmet Aras Bodrum Belediye Başkanı olarak hizmetlerini sürdürmektedir. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eğitimi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca özgeçmiş bilgileri, siyaset hayatı ve biyografi bilgileri.

1970 yılında Muğla, Bodrum’da dünyaya gelmiş, annesi Ayşe Hanım, babası ise Şevket Bey’dir. İlköğretim ve Ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü Bodrum’da tamamlamıştır. Ardından 1988 senesinde İzmir Maltepe Askeri Lisesi, 1992 senesinde ise Kara Harp Okulu’ndan sistem mühendisi Teğmen olarak mezun olmuştur.

Ülkemizin bir çok bölgesinde ve yurt dışında Türk Silahlı Kuvvetleri kadrolarında görev yapmış, 2013 yılında ise emekliliğe ayrılmıştır. 2013 yılında Mustafa Kemal’in şerefli ordusundan Yarbay rütbesi ile emekli olmuştur.

Emekli olduktan sonra tekrar memleketi Bodrum’a dönen Ahmet Aras, Bodrum’da Turizm İşletmeciliği yapmaya başlamıştır. O süreç içerisinde Ortakent Yahşi Geliştirme Derneği Başkanı seçilmiş ve Ortakent’in, Bodrum’un gelişmesi, tanıtılması için festival, organizasyon ve projelere öncülük eden isim olmuştur.

Günümüzde halen Bodrum Ticaret Odası Meslek Komitesi ve Bodrum Otelciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi’dir.


Evlidir, bu evliliğinden Doğa ve Defne isimlerinde iki kızı vardır, iyi derecede ise İngilizce bilmektedir.

Ahmet Aras ailesi, kökeni;

Aras ailesi Bodrum’un en köklü ailelerinden birisidir. 1700’lü yıllarda Mora Yarımadası’ndan Bodrum’a yerleşmişlerdir. Oradaki Osmanlı tersaneleri Cenevizliler tarafından yakılınca Anadolu kıyılarında güvenli liman arayışına girmişler ve Bodrum’a ulaşmayı başarmışlardır.

Dedesi bugün Milta Bodrum Marina’nın olduğu yerde kalıntıları bulunan Osmanlı Tersanesi’ni kuran isim, Kaptan-ı Derya Cafer Paşa’dır. Onun babası da İskele meydanında bulunan camiye ismini veren Kızılhisarlı Mustafa Paşa’dır. Kökeni 300 yıllık bir geçmişe sahiptir. Bu nedenle geçmişe ve köklerine olan borcunu ödeme kaygısı taşıyan Ahmet Aras, Ortakent ve Bodrum için gecesini gündüzüne katmış ve elini taşın altına koymuştur.

Babası ise 1977 senesinde Kefi’nin bulunduğu yere market açmış o nedenle de turizm ile tanışması bu şekilde gerçekleşmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Belediye Başkan Adayı olarak 31 Mart yerel seçimlerine girmiştir. Seçimlerde %45,69 toplam da 45.682 oy alarak seçimi kazanmıştır. Diğer parti adaylarında İyi Parti’nin adayı Mehmet Tosun %34, AK Parti’nin adayı ise %15 oy almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz