Ahmet Altürk

3

Ahmet Altürk hakkında merak edilen sorulara cevaplar. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ahmet Altürk Kimdir? Nereli?

1999 yılının Nisan ayında Samsun’da dünyaya gelen Altürk, aslen Trabzon’ludur. Babasının iş hayatı nedeni ile kısa süre Bayburt ve Gümüşhane’de ikamet etti. Piri Reis Anadolu Meslek Lisesi Gazetecilik bölümü mezunudur. Ardından Üniversiteyi de 19 Mayıs Üniversitesi Yazılım bölümünde okudu. Üniversiteyi 2. sınıfta bırakarak iş hayatına başladı.

Karadeniz’in en çok okunan gazetesinde muhabir olarak işe başladı kısa süre sonra muhabirlikten editörlüğe aynı gazetede geçiş yaptı. Ardından Samsun’da yeni oluşum olan bir gazetede haber müdürü olarak transferi gerçekleşti. Haber müdürlüğü yapan Ahmet ALTÜRK bu gazetede büyük başarılara imza attı. Yaptığı haberler yüzünden bir buçuk sene sonra çalıştığı gazeteden istifa etmek zorunda kaldı.

Haber müdürlüğü yaptığı sırada yazdığı köşe yazıları ile öne çıkan Altürk bölgesinde okunan en genç yazar oldu. Basında yer aldığı sırada kurduğu Ajanslandın Medya Yazılım ve Tasarım Ajansı şuan Türkiye’nin dört bir yanına hizmet vermekte. 1bakkal adını verdiği geleneksel bakkal kültürünü dijitale taşıdığı proje çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Ahmet Altürk aynı zamanda profesyonel reklam direktörüdür.

İnstagram: @1alturk/
Ajanslandın Web Sitesi: www.ajanslandin.net

3 Yorumlar

  1. Ahmet Altürk mesleği kesinlikle iş adamı olarak gösterilmesi gerek, bir çok sektörde aktif olarak iş yapıyor yaptığı yatırımlardan bahsedilmemiş, Ahmet Altürk geleceğin Türkiye’nin en zengin iş adamları arasında alacağına inanıyorum…

  2. Ahmet Altürk’ü ile bir dönem çalıştım başarmak için bu kadar inat eden başka biri tanımadım. Genç yaşında yaptıklarını görseniz hayatını dinleseniz hayran kalırsınız. Umarım hedeflerine kavuşur.

  3. Ahmet Altürk tanıdığım en hırslı insan onunla çalışmak onunla olmaktan çok mutluyum. Umarım hayallerine kavuşur. Biz çalışanları olarak ondan razıyız…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz