Ahmed Arpat

0

Ahmed Arpat televizyon ekranlarının yakından tanıdığı bir isimdir. Hakkında merak edilen kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Ahmed Arpat Kimdir?

Ahmed Arpat gazeteci, sunucu, muhabir, editör. Saint Benoit Fransız Lisesi’nde eğitim görmüştür. Lise döneminde okul gazetesinin muhabirliğini üstlenmiştir. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Ayrıca İngiltere’de South Kensington Dil Okulu’nda da eğitim görmüştür.

1996 senesinde staj ile başladığı Kanal D kariyeri sonasında Tuncay Özkan’ın yayında muhabirlik yapmıştır.

Ardından Show Tv’de muhabir olarak çalışan Arpat, Kanal D Ana Haber Sunuculuğu da yapmıştır. Geçmiş yıllarda merhum usta gazeteci Mehmet Ali Birand’ın yanında muhabir olarak çalışmıştır. TRT Müzik Tv’de sunucu, editör, 2011 yılında ise NTV’de çalışmaya başlamıştır.

Askerliğini Hatay’da Jandarma Çavuş olarak yapan Arpat, 14 yıl muhabir olarak çalıştıktan sonra stüdyo’ya girmiş ve TRT Türk kanalında Bugün isimli programı hazırlayıp sunmuştur. NTV’ye geçtikten sonra GEce Bülteni isimli programı sunmuş ve Buket Aydın‘a devretmiştir.

NTV Haber merkezi’nde çalışmalarını sürdüren Arpat, haber kuşakları, özel röportaj ve haber programlarını sunmaya devam ediyor. Ayrıca Öğle Bülteni ve Kuşağı ve Siyasi İşler gibi programları hazırlayıp sunmaktadır.

Ahmed Arpat Nereli?

Ahmed Arpat aslen İzmir’de dünyaya gelmiştir.

Ahmed Arpat Kaç Yaşında?

Ahmed Arpat 47 yaşındadır. Doğum tarihi 1976, doğum yeri İzmir.

Ahmed Arpat Evlimi? Eşi Kim?

Ahmed Arpat Özge Hanım ile evlidir. Bu evliliğinden 1 Şubat 2013 doğumlu Deniz isminde bir oğlu vardır.

Resmi instagram hesabı @ahmedarpat ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz