Agit Kabayel

Agit Kabayel boks dünyasının son dönemlerde en fazla dikkatleri üzerine çeken isimlerinden birisidir. Hakkında ise boks severler tarafından bir çok soru merak konusudur. Kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç gibi soruların cevapları. Kısaca boks kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1992 yılının Eylül ayında Almanya Leverkusen’de dünyaya gelen Boksör Ağıt Kabayel baba tarafından aslen Kahramanmaraş Pazarcık İlçesi nüfusundandır. Yaşantısını Almanya Bochum’da sürdürmektedir. Boyu 1.91 cm, burcu ise terazi’dir.

Agit Kabayel boks kariyeri;

2017 yılının Şubat ayında Ağır Siklet Avrupa Boks Şampiyonluğu maçında Belçika’lı Herve Hubeaux’u 12 raund’un sonunda puanla yenerek kemerin sahibi olmuştur. Kasım ayında ise Monaco’da İngiliz Dereck Chisora ve 2018 yılında Sırp boksör Miljan Rovcanin ile EBU Avrupa Ağır siklet maçlarında ünvanını korumayı başarmıştır.

2016 yılından bu yana Avrupa ağır siklet şampiyonu olan Kabayel, WBC Akdeniz gibi birçok turnuvada şampiyonluk yaşamıştır. 19 maçta 19 galibiyeti ve 13 nakavtı bulunmaktadır.

Pavel Siska, Wladimir Letr, Gbenga Oluokun, Maksym Pedyura, Shalva Jomardashvili, Lawrence Tauasa, Christian Lewandowski, Herve Hubeaux, Dereck Chisora Milijan Rovcanin ve Andriy Rudenko gibi isimleri devirmeyi başardı. 18 Temmuz 2020 tarihinde ise Almanya Seebühne Elbauenpark, Magdeburg’da Yunan sporcu Evgenios Lazaridis ile karşılacak. Yunan boksör ise bugüne kadar yaptığı 18 maçın 16’sını kazanmayı başarmıştır.

Yenilgisiz şampiyon bilindiği kadarı ile bekar’dır. Bazı kaynaklarda aslen Tunceli’li olduğu belirtilmekte ancak bu bilgi doğru değil, aslen Kahramanmaraş’lıdır. Ünlü boksörün günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 175bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz