Aga B

Aga B rap dünyasının en fazla merak isimleri arasında yer almaktadır. Müzik kariyeri, şarkılar ve albümlerinin yanı sıra özel hayatı da merak edilmektedir. Kimdir? nereli? gerçek ismi nedir? kısaca hayatı ve biyografisi.

1987 yılının Ekim ayında dünyaya gelen Aga B yani gerçek ismi ile Burak Yelman Ankara doğumludur, burcu Akrep’tir.

Rap müzik dünyasına girmeden öncede sıkı bir rap dinleyicisi olan Burak Yelman daha sonra arkadaşları ile birlikte RaOrdusu isimli bir grup kurmuştur. Daha sonra kayıt yapmaya ve söz yazmaya başlamıştır.

İnternet ortamında yayınladıkları parçalar ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşan Aga B, ilk dönemde sadece albümsüz olarak paylaşım yapmıştır. Daha sonrasında ise Sulh’ün katkıları ile AgaNerdesin isimli bandrolsüz albümünü rap severler ile buluşturmuştur.

2006 yılında Xir Gökdeniz’in de katkıları ile AgaB’sikopat adlı 2. solo albümün altına imzasını atmış, 2007 senesinde ise jusmusic Entertainment çatısı altında çalışmaya başlamış ve 3. albüm +Şan müzik severler ile buluşturulmuştur. 2011 yılında Funk’d up, Dj Suppa ve Ezhel ile VooDoo Records’u kurmuştur. Günümüzde bir çok organizasyon ve konser çalışmaları ile müzik kariyerini sürdürmektedir.

2000 – 2005 / start & solo tracks [w\ dj sulh & salgın]
2005 / “Aga Nerdesin?” album [prod. dj sulh]
2006 / “Aga B’sikopat” album [prod. Xir]
2007 / work w\ jusMusic Entertainment
2007 / Live Performances [w\ jusMusic Entertainment]
2010 / “Bi Bong Yok” album [prod. Neşet KILIÇ]
2011 / New Album [collaborate w\ Tanerman]
2012 / work w\ VooDoo Ses Laboratuvarı

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz