Afşin Yurdakul

1

Afşin Yurdakul habertürk bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Afşin Yurdakul Kimdir?

Afşin Yurdakul gazeteci, yazar, sunucu. VKV Koç Özel Lisesi’nde eğitim görmüştür.

2018 yılında büyük bir başarı gösteren Yurdakul, Gazetecilik Vakfı’nın ilk kez Türk gazeteciler için açmış olduğu Robert L. Long bursunu kazanmıştır. 27 gazeteci ile birlikte 1 sene boyunca Harvard Üniversitesi’nde Suriye’deki insani kriz ile ilgili çalışmalarda bulunmuştur.

Kolombiya Üniversitesi Gazetecilik Fakültesi Televizyonculuk ve Uluslararası Habercilik mezunudur. Mezuniyetin ardından CBS, SkyNews ve Al Jazeera Englsih gibi kanallarda çalışmış ayrıca bir çok yabancı dergilerdeki İngilizce yayınlara Türkiye üzerine yazılar yazmıştır.

Yurt dışı kariyeri sonrasında Türkiye’ye dönüş yapmış ve NTV kanalında çalışmaya başlamıştır. 2 sene NTV deneyimi sonrasında Habertürk kanalına geçiş yapmıştır. Çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir. Günümüzde Habertürk ekranlarında Nedir Ne Değildir ve Habertürk Manşet isimli programları sunmaktadır.
afsin yurdakul3

Afşin Yurdakul Nereli?

Afşin Yurdakul İstanbul doğumludur. Ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Bir kedisi vardır. Rüzgar sörfü ve spor yapmaktan büyük keyif almaktadır.

Afşin Yurdakul Boyu, Kaç Yaşında?

Afşin Yurdakul yaşında ve bazı kaynaklarda belirtildiği üzere 1.78 boyundadır. Resmi instagram ve resmi twitter hesapları @afsinyurdakul ‘dur.

Dış politika konusunda oldukça deneyimli, çok akıcı bir ingilizceye sahip, Ortadoğu konularına ise oldukça hakim bir isimdir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz