Adnan Serter

Adnan Serter 2019 yılında televizyon ekranlarında yayınlanan Kuaförüm Sensin isimli yarışma ile ekran severler tarafından tanınmıştır. Hakkında ise kaç yaşında? mesleği, kariyeri gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1967 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Adnan Serter Kuaför kimliğinin yanı sıra aynı zamanda, image maker, stil danışmanı, renk uzmanı, eğitmen, Image ve Coloroskopi Uzmanı kimlikleri ile tanınmaktadır.

Henüz 11 yaşında iken baba mesleği olan kuaförlü’ğe çırak olarak adım atmış aynı süreç içerisinde eğitim hayatını sürdürmüştür. Marmara Üniversitesi Elektrik Yüksek Okulu eğitimini yarıda bırakmış ve 1986 senesinde profesyonel olarak kuaförlük kariyerini sürdürmeye karar vermiştir. İlk olarak 1989 senesinde kuaför salonu açmış ve işletmeye başlamıştır.


Günümüzde ise 6 salon ile hizmetlerini sürdüren Serter, Studio Kuaför Salonları kurucu ortağı, pazarlama ve eğitim direktörü olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Tüm bunların yanı sıra Avrupa ve Amerika’da saç konusunda çeşitli eğitimlere katılan ünlü isim uzmanı olduğu kesim, topuz ve saç rengi konusunda yurt çapında seminerler de vermektedir.

2019 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Kuaförüm Sensin isimli program da jüri üyesi olarak yer almıştır. Maalesef aslen nereli olduğu, medeni durumu gibi merak edilen diğer soruların cevaplarına henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz