Adnan Koç

Yakışıklı oyuncu Adnan Koç ekran severler tarafından özellikle Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Behram Paşa karakteri ile tanınmıştır.

Daha önce Hürmüz Gelin, Yürek Yarası, Memleket Hikayeleri, Siccin 3, Siccin 4, Sarı Sarı Liralar ve Osmanlı’da Derin Devlet gibi projelerde rol almıştır. 2016 yılında çekimlerinin Ukrayna ve Türkiye’nin kıyılarında gerçekleştiği Doğu-Batı isimli sinema filminde, güzel oyuncu Evgeniya Loza ile başrolleri paylaşmıştır.

Emin Ongan Üsküdar Musiki Derneğinde müzik eğitimi alan Adnan Koç oyunculuğun yanı sıra solist olarakta çalışmalarını sürdürmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve 9 Eylül Üniversitesi’nin korosunda yer almış, 2006 yılında Türkiye genelinde TSM Ses yarışması yapılmış ve TRT Kasdav işbirliği ile gerçekleştirilen bu yarışmada 1. olmuştur. Askerliğini Bando şefi olarak yapmış bu dönemde 3 adet marş Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın marş arşivine eklenmiştir.

Bugüne kadar toplam 12 filmde başrol oynayan Adnan Koç aslen Mardin’lidir ve 1981 yılında, Mardin’in Ömerli İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. 8 kardeşin 7.si olarak doğmuştur. Burcu Yengeç’tir. Adnan Koç henüz 8 yaşında iken babasını yitirmiştir. Dilek Koç ile evlidir ve bu evlilinden Mehmet Efe isminde bir oğlu vardır.

2018 yılında uyuşturucu kullandığı gerekçesi ile gözaltına alınmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz