Adil Gevrek

Adil Gevrek BtcTurk Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı ve MASTÖB Genel Başkanı’dır. Peki aslen nereli? ne iş yapıyor? kısaca iş hayatı ve biyografi bilgileri.

Malatya’da dünyaya gelmiş ve aslen Malatya’lıdır. Henüz 12 yaşındayken ailesiyle beraber İstanbul’a taşınmış, çok küçük yaşlarda tekstil işi ile ilgilenmeye başlamıştır. 23 yaşına kadar tekstil, daha sonra ise Plastik sektörü ile ilgili alanlarda iş hayatını sürdürmüştür. Yakın bir arkadaşı ile birlikte İstanbul İkitelli’de Sam Plastik Sanayi Şirketi’ni kurmuştur. Günümüzde spor dünyasının da yakından tanıdığı iş adamı hem Malatyaspor Kulüp Başkanlığı görevini sürdürmekte, hem de Sam Pastik Sanayi Yönetim Kurulu başkanı olarak iş hayatını devam ettirmektedir.

Ayrıca Adil Gevrek, İKTİSAD ve Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu sivil toplum kolları üyesi, İstanbul merkezli Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliğinde genel başkan vekili’dir. Diğer bir yandan, DBMD (Dünya Basın Mensupları Derneği) proje ve arge komisyon üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.


İş hayatı;

İlk dönemlerde kurmuş oldukları şirket ile hammadde ihtiyaçlarını iç piyasadan temin ettiklerini, daha sonra ihtiyacı yurt dışından karşılamaya başladıklarını dile getirmiştir. Ardından her geçen gün kendilerini geliştirerek kendi ürünlerini pazarlamaya başlamışlardır. Gevrek’in şirketlerinin pazar ülkeleri arasında Bulgaristan, Hollanda, Fransa, Yunanistan, Irak, Filistin, İsrail ve Afrika’nın bazı ülkeleri yer almaktadır.

Başarılı iş adamı evlidir. Ancak henüz eğitimi, doğum tarihi ve kaç yaşında olduğu gibi merak edilen bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz