Adil Aşırım

Adil Aşırım 2018 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi, Iğdır Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmıştır. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? kimdir? Kısaca hayatı ve biyografisi.

1964 yılında aslen Iğdır’da dünyaya gelen Adil Aşırım, Edirne Uzunköprü İlçesinde Lise eğitimini tamamlamıştır. Ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra ise İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans yapmıştır.

Telekomünikasyon sektöründe araştırma ve tasarım mühendisliği ile çalışma hayatını sürdüren Aşırım, daha önce farklı şirketler bünyesinde elektrik – elektronik endüstrisinde yönetici olarak çalışmıştır.

2018 yılında Iğdır Belediye Başkan Adayı olarak ismi açıklanmıştır, daha önce 20. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Milletvekilliği de yapmıştır. Adil Aşırım evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

Siyaset hayatına ilk olarak 30 yaşında iken Tansu Çiller döneminde DYP’nin kapısını çalmış, sonrasında DSP Saflarına dahil olarak 1995 senesinde Türkiye Genel seçimlerinde DSP’den Milletvekili seçilmiş, 20. Dönem TBMM’de 4 sene milletvekilliği yapmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz