Adem Karagöz

Adem Karagöz Almanya’da kurduğu havayolları şirketi ile tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Adem Karagöz Kimdir?

Adem Karagöz gayrimenkul yatırımcısı, girişimçi, iş insanı. Almanya’nın Düsseldorf kenti’nde yaşamaktadır. Almanya’da aslen Türk olan gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.

2022 yılının Kasım ayında üç arkadaşı ile birlikte kurmuş olduğu Bavyera Havayolları ile çok genç yaşta girişimci kimliği ile ön plana çıkmıştır. Kendisine ile Almanya’nın Lufthansa Havayollarını rakip gördüğünü belirtmiştir.

Kensini ise kendi kendini yetiştiren bir milyoner olarak tanımlamaktadır.

Genç girişimci, servetinin temelini ailesinden aldığı bir kaç bin Euro, sonrasında ise bir kaç senede kripto para patlaması sırasında yaptığı yüksek riskli ama karlı yatırımlar ile edindiğini belirtmiştir.

Kazancının tamamı ile bir süre sonra emlakçılık yapmıştır. Günümüze kadar Almanya Darmstad’da yaklaşık 150 daire inşa eden genç girişimci, yakın zamanda kendi havayolu şirketine sahip olacağını aktarmıştır.
adem karagoz12

Adem Karagöz Kaç Yaşında?

Adem Karagöz 19 yaşındadır. Doğum tarihi 1 Eylül 2004.

Adem Karagöz Nereli?

Adem Karagöz Türk asıllıdır. Ancak şirket kuruluş aşamasında verilen evraklarda Estonya ve İsviçre vatandaşı olduğu belirtiliyor.

Şirketin Ceo’su olarak açıklanan isimdir.

Bavyera Havayolları henüz ticaret siciline kaydedilmemiştir. Ancak notere başvurmuş, hava operatörü sertifikası başvurusunu Federal Havacılık Otoritesi’ne göndermiştir.

Münih Havalimanı ile de görüşmeler gerçekleşiren Karagöz, şirketi için en büyük zorluğun lisansı almak olduğunu dile getirmiştir. İlerleyen süreçte, Bavyera’nın başkent Münih’ten Frankfurt’a uçuşlar gerçekleştireceğini, Avrupa’nın en büyük havayolu şirketlerinden Lufthansa ile rekabet edeceğine inandığını aktarmıştır.

Hava trafiğini iyileştirmeye kararlı olan Karagöz, henüz Almanya’da olmayan yeni bir hizmeti piyasaya sürmek istediğini, Amerika’daki yerli birinci sınıfla karşılaştırılabilir hale getirmek istediğini sözlerine eklemiştir.

İlk etapta sadece Avrupa ülkelerine uçuş olacağını, daha iyi yemek ve daha geniş koltuklarla insanları Bavyera Havayolları’na çekmeyi amaçlamaktadır. 2023 yılının sonundan itibaren 12 Embraer E195-E2 uçağı Münih’ten Viyana, Amsterdam, Londra, Berlin, Düsseldorf ve Milano’ya uçacak açıklamasında bulunmuştur.

Linkedin profilinde geçmiş dönemde Pilot olmak için eğitim aldığını belirtmiştir. Ayrıca HXG Finance adlı bir şirket kurduğunu not düşmüştür.

Şirket kuruluşunda havacılık mesleği ile ilgilenen hiç kimse olmadığı belirtiliyor. Ayrıca şirketin zaman zaman Bavyera Havayolları’nın üniversitede havacılık yönetimi okuyan öğrenciler tarafından hazırlanan bir proje ödevi olduğu da söylenmektedir.

Genç girişimcinin resmi instagarm hesabı @bv.adem ‘dir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz