Adem Bona

Adem Bona basketbol dünyasının gelecek yıllarda büyük başarılara imza atması beklenen Milli basketbolcu’dur. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca basketbol kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

2003 yılının Mart ayında dünyaya gelen Adem Bona Nijerya asıllı’dır. Boyu 2.06, kilosu 95 burcu ise koç’tur. Ülkesi Nijerya’da bir dönem futbol oynadığını, o dönemde bir basketbolcu’nun yanına gelerek senin boyun uzun, neden basket oynuyorsun? dediğini belirtmiştir. Nijerya’da futbol’un en popüler spor olduğunu o nedenle futbol’a yöneldiğini belirtmiştir. Daha sonra aynı kişinin ailesine giderek Bona’yı basketbol antrenmanlarına dahil etmek istediğini, ailesinin ilk seferde kabul etmediğini ama daha sonra bir defalık ikna olduklarını dile getirmiştir.

Katıldığı antrenman’dan büyük keyif aldığını, sıçramayı da çok sevdiğini bu şekilde basketbol kariyerine adım attığını belirtmiştir. Ardından basketbol videoları çekilmiş ve Türkay Çakıroğlu’na gönderilmiş, Çakıroğlu’nunda beğenmesi sonucunda Türkiye’ye getirilmiştir. Önce İstanbul, 1 sene sonra da İzmir Karşıyaka’ya gitmiştir.

Adem Bona Milli takım kariyeri;

Günümüzde Pınar Karşıyaka takımında forma giyen genç basketbolcu ayrıca Türkiye Milli Takım alt yaş kategorilerinde de forma giymektedir. Türkiye Milli takımında oynadığı için çok mutlu olduğunu belirten Bona, takıma çok kolay adapte olduğunu ve tüm arkadaşlarının kendisini çok iyi karşıladığını söylemiştir.

Gelecek yıllarda EuroLeague oynamak istemekte, ayrıca hedeflerini daha da büyük tutarak NBA’da bir kariyer yapmak en büyük hedefleri arasındadır. Başarılarının ardından kariyerini yine Türkiye’de noktalamak istemektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz