Adile Ada Arca

Adile Ada Arca son dönemde rol aldığı Bay Yanlış isimli dizi ile adından söz ettirmeyi başaran çocuk oyuncudur. Hakkında ise genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? ailesi, eğitimi, oynadığı dizi ve reklamlar gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

2009 yılının Aralık ayında dünyaya gelen çocuk oyuncu Adile Ada Arca aslen Kocaeli’lidir. Anne ve babası iş hayatını sürdürmekte, annesi Sedef Arca kıyı Mühendislik Firması’nın sahibidir. Babası ise Petroyağ Satın Alma Müdürü olarak çalışmalarını sürdürmekte olan Ant Arca’dır.

Layla Şirin Oyunculuk Ajansı’na bağlı olarak oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Burcu yay, saç rengi kumral, göz rengi ise kahverengi’dir. Boyu ve kilosu gibi diğer bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Çok küçük yaşlardan itibaren bale eğitimi almaya başlamış daha sonra, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bale Bölümü’nden mezun olmuştur. Ayrıca Asel Sanat bünyesinde oyunculuk eğitimi almış, ilk dizi oyunculuk deneyimini ise henüz 10 yaşında iken Arka Sokaklar isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizide Arca, Ceren karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

2020 senesinde ise Bay Yanlış isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olan Ada Arca dizide Gürgen Öz (Levent) karakterinin kızı olan Zeynep’i canlandırmıştır.

Adile Ada Arca oynadığı diziler;

2019 – Arka Sokaklar (Ceren)
2020 – Bay Yanlış (Zeynep)

Yer aldığı reklam filmleri, katalog ve fotoğraf çekimleri;

2018 – Toyota Hybrid
2018 – Onur Air
2018 – Knorr Ramazan Reklam Filmi
2018 – Yeşilay Reklam Filmi
2018 – De Facto Fotoğraf Çekimi
2018 – LC Waikiki E-Ticaret Fotoğraf Çekimi
2017 – Korkmaz Anneler Günü
2017 – Poli Bebe Katalog
2017 – Metropol Ankara
2017 – Omo Reklamı

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz