Ada Alize Ertem

Ada Alize Ertem hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, çalışmaları, tiyatro ve oyunculuk kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

17 Mayıs 1986 yılında İzmir’de dünyaya gelen Ertem, Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Broadway Dance Centre-Jazz Dans, Flomenco eğitimleri almış ve oyunculuğuna büyük katkı sağlamıştır. İleri seviyede ingilizce bilgisine sahiptir.

Şehir Tiyatrolarında görev alan oyuncu birçok dizide de rol almıştır. Jose Sanchis Sinisterra’nın yazdığı, Yalçın Baykul’un çevirdiği, Naşit Özcan’ın yönettiği “Ay, Carmela!” adlı oyunda başrolde oynamış ve büyük beğeni kazanmıştır.

Ses getiren oyunun konusu ise şu şekildedir; İspanya iç savaşında Franco rejimi tarafından rehin alınan iki varyete oyuncusu Carmela ve Paulino istemedikleri bir gösteriye zorlanırlar. Bu süreçte yaşadıkları olaylar nedeniyle birbirlerini, evliliklerini, sevgilerini, savaşı sorgularlar. Bunun yanı sıra birçok oyunda yer alan Ertem, Ali Yasin Akarçeşme’nin yönettiği,New York Brownfish Film Festivali’nde “En İyi Drama ödülünü ve birçok ödül alan “Depertures” adlı filmde de Ezgi karakteriyle rol almıştır.

Ada Alize Ertem, Hatırla Sevgili, Cennet Mahallesi, Aliye gibi birçok dizide de yer almıştır.

Oynadığı veya Yönettiği Oyunlar

Ben Eskiden Küçüktüm
Life İs Short
Ali Baba Ve Kırk Haramiler
Kaplumbağa
Macbeth
Kelepçe

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz