Acar Baltaş

Acar Baltaş İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünden mezun olmuştur. Doktora çalışmasını Nörofizyoloji dalındag tamamlamış daha sonra Tıp Bilimleri Doktoru, 1986 senesinde Uygulamalı Psikoloji Doçenti, 1996 senesinde ise Profesör olmuştur.

Daha önce Amerika’da stres azaltma teknikleri, beyin yıkımlarının bilgisayarlarla rehabilitasyonu ve ağrı kontrölü üzerine çalışmalar yapmıştır. 5 sene Türk Hava Yolları Kabin personeli ile beraber davranış düzenleme projesini yürüten Acar Baltaş psikolojinin insan ihtiyaçları ve iş hayatının sorunları için çözüm gösteren öncü isimlerindendir.

Eşi’de Prof. Dr. Zuhal Baltaş birlikte kurdukları Baltaş Yönetim Eğitim ve Danışmanlak Merkezi’ni yönetmektedir.

1996 ve 1999 seneleri arasında Türkiye A Milli Takımı ve 2002 ile 2003 yıllarında Galatasaray takımının psikolojik danışmanlığını yapmıştır.

Bugüne kadar yazmış olduğu bazı kitapları, Rekabette Fark Yaratan Ekip Çalışması, Değer Katan Ekip Çalışması Ekip Üyesinin El Kitabı, Bir Solukta Ekip Yönetimi, Managing in Turkish Culture, Yeni Yöneticinin El Kitabı, Yeni Binyılda İş Başarısının 12 Anahtarı Çalışanlar için El Kitabı, Güçlü Şirketleri Yaratan İş Liderleri, Üstün Başarı & Sınavlarda ve Öğrenmede, Yeni İlk İnsana ve İşe Değer Katan, Akılsız Duyguların Cezasını Kararlar Çeker, Ekip Çalışması ve Liderlik Değişiminin İçinden Geleceğe Doğru, Bir Solukta İşinin Lideri Olmak, Satışta İletişim ve Bedenin Dili, Stres ve Başaçıkma Yolları, Ana-Baba El Kitabı, Bedenin Dili, Hayalini Yorganına Göre Uzat ve Türk Kültüründe Yönetmek & Yerel Değerlerle Küresel Başarılar Kazanmak.

Psikolog, eğitimci, akademisyen ve yazar, Prof. Dr. Acar Baltaş’ın doğum yeri, kaç yaşında olduğu ve doğum tarihi gibi bilgilere henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz