Abdullah Eren

0

Abdullah Eren Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı. Hakkında merak edilen tüm soruların detayları! Kısaca eğitimi, kariyeri, çalışmaları, biyografi ve hayatı.

Abdullah Eren Kimdir?

Abdullah Eren sosyolog, araştırmacı, Cansağlığı Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. Ardından Londra-Westminster Üniversitesi Diplomasi Çalışmaları alanında da yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Abdullah Eren Nereli?

Abdullah Eren İstanbul doğumlu, aslen Batı Trakya Türklerindendir.

Abdullah Eren Kaç Yaşında?

Abdullah Eren 39 yaşındadır, doğum tarihi 1984, doğum yeri İstanbul.
Abdullah Eren4
Eğitimi, Kariyeri, Çalışmaları

Abdullah Eren Siyasi ve akademik faaliyetlerde bulunmuştur. Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Gençlik Kolları Dış İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı yapmıştır. Ayrıca SETA İstanbul Ofisi’nde Araştırmacı olarak çalışmıştır.

Kamudaki Başbakan Özel Kalem Müdür Yardımcısı ve Başbakan Müşaviri görevlerini üstlenmiş, devamında ise Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevinde bulunmuştur.

27 Ekim 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararı sonrası Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı görevine atanan isim olmuştur. Cansağlığı Vakfı Mütevelli Heyeti üyesidir.

Sivil toplum faaliyetleri ile yakından ilgilenmektedir. Balkanlarla ilgili çalışmaların yanı sıra birçok sivil toplum örgütünde aktif olarak rol almıştır. Başarılı isim Geleneksel Türk sporlarına ilgi duymaktadır.

Abdullah Eren Evlimi?

Abdullah Eren evlidir ve iki evladı vardır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Başkanlığını üstlendiği YTB ile ilgili Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı nereye bağlı? sorusu merak konusudur.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, kamu tüzel kişiliğini haiz Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı, özel bütçeli bir kuruluştur. Merkezi Ankara bulunmaktadır.

Resmi instagram hesabı @abdullaherentr, resmi twitter hesabı ise @abdullah_eren ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz