Abdullah Cersel

Abdullah Cersel TRT ekranlarında yayınlanan süper kahraman dizisi Süper Kahramanlar Altay için kamera karşısına geçmiştir. Başarılı isim hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Abdullah Cersel Kimdir?

Abdullah Cersel oyuncu, tiyatrocu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Günümüze kadar bir çok tiyatro oyununda sahne almış ayrıca yardımcı yönetmenlik olarak çalışmış ve yapım ekibinde görev yapmıştır.

Kamera önü deneyimini ilk olarak 2019 yılında yayınlanan ve Şebnem Sönmez, Birgül Ulusoy ve Deniz Hamzaoğlu’nun da rol aldığı Mahallenin Bazı Kedileri isimli sinema filmi ile gerçekleştirmiş, film de Bahadır başrolünü üstlenmiştir.

2023 yılında TRT ekranlarında yayınlanan Süper Kahramanlar – Altay isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Süper Kahramanlar Altay isimli dizinin oyuncu kadrosu Cem Özer, Batuhan Ayar, Aslı Sümen, Fırat Doğruloğlu, Hakan Ummak, Beste Kökdemir, Türker Fırat, Süreyya Güzel, Hasan Yalnızoğlu, Elif Doğan, Cemil Büyükdöğerli, Çetin Sarıkartal, Toprak Sergen ve Muhammet Uzuner gibi isimlerden oluşmuştur.
Abdullah Cersel4

Abdullah Cersel Kaç Yaşında?

Abdullah Cersel 17 Ekim doğumlu terazi burcudur. Henüz doğum yılı ve kaç yaşında olduğu bilgisine ulaşılamamıştır. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Abdullah Cersel Boyu, Kilosu

Abdullah Cersel 1.83 boyunda ve 78 kilodur.

Oynadığı Sinema ve Diziler

Süper Kahramanlar – Altay (2023)
Mahallenin Bazı Kedileri (Bahadır) (2019)

Tiyatro Oyunları:

Peter Pan ve Varolmayan Ülke (Oyuncu) (2022)
Red Light Kışı (Yardımcı Yönetmen) (2019)
Prudencia Hart ve Bir Tuhaf Dibe Vurma Öyküsü (Yapım Ekibi) (2018)
Çıkışa Gel (Yapım Ekibi) (2018)
Kul (Yönetmen Yardımcısı) (2018)

Resmi instagram hesabı @abdullahcersel ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz