Abdülkadir Selvi

Abdülkadir Selvi katıldığı canlı yayın programları ile merak edilen isim olmuştur. Hakkında merak edilen tüm soruların cevapları! Kısaca kariyeri, yazıları, hayatı ve biyografi bilgileri.

Abdülkadir Selvi Kimdir?

Abdülkadir Selvi gazeteci, yazar, köşe yazarı, Hürriyet Gazetesi Yazarı olarak yazıları yayınlanmaya devam etmektedir. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini memleketi Sivas’ta tamamlamıştır. Gazi Üniversitesi Metalurji Bölümü mezunudur. Fatma Kaya isminde bir ablası vardır. Ailesi hakkında detaylı bilgiler mevcut değildir.

Eğitim döneminde bir çok gazete ve dergide editör olarak çalışmıştır.

Yeni Nesil ve Yeni Asya gazetelerinde çalışmıştır. Daha sonra HBB Tv ekranlarında muhabir ve haber müdürü olarak görev yapmıştır. HBB Tv ekranlarında Politika Gündemi isimli programı hazırlayıp sunmuştur.
abdulkadir selvi2 jpg
İlerleyen süreçte TGRT Ankara Haber Müdürü olarak görev almışıtr. 2001 senesinde Yeni Şafak Gazetesi Haber Müdürü olarak görev almaya başlayan Selvi, Ankara Temsilcisi olarak görev yapmıştır.

Gazeteci ve muhabir olarak başarılı bir kariyere sahip olan Selvi, günümüz itibariyle özellikle katıldığı televizyon canlı yayın programlarında yaptığı yorumlar ile dikkat çekmektedir.

Erhan Seven ile beraber, Muhsin Yazıcıoğlu‘nu anlatan İşkence Koğuşlarından Siyaset Meydanlarına. Alperen isimli kitabı kaleme almıştır.

Eşi ve ailesi de bir hayli merak edilen Selvi evlidir ve 3 evladı vardır.

3 Nisan 2016 tarihinden bu yana Hürriyet Gazetesinde yazıları yayınlanmaktadır. Genellikle AKP ve Hangi Partili olduğu ile ilgili de hakkında soruların cevapları merak konusu olan Selvi’nin, AKP ile ilgili yaptığı olumlu yorumlar ile bilinmektedir.
abdulkadir selvi5 jpg
Kitapları:

İşkence Koğuşlarından Siyaset Meydanlarına: Alperen (2009)
İçimizdeki Gladio ile Yüzleşmek (2010)
Ateşten Yıllar: Siyasette Said Nursi Tartışması (2011)

Abdülkadir Selvi Nereli?

Abdülkadir Selvi aslen Sivas’lıdır. Baa tarafından Sivas İli, Yıldızeli İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

Abdülkadir Selvi Alevimi?

Abdülkadir Selvi wikipedia kaynağında belirtildiği üzere Alevi bir ailenin evladı olarak Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde dünyaya gelmiştir.

Resmi twitter hesabı @abdulkdir_selvi ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz