Abdülkadir Bitigen

Abdülkadir Bitigen hakkında merak edilen hakemlik kariyeri. Peki aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1983 yılının Şubat ayında dünyaya gelen hakem Abdülkadir Bitigen aslen Kayseri doğumludur. Asıl mesleği bir çok kaynakta Diş Hekimi olarak geçmektedir. Hakemlik kariyerinde ilk karşılaşmasını Profesyonelliğe Aday Futbolcular (PAF) Ligi’nde günümüzde ise U21 olarak geçen kategoride yönetmiştir.

2017 yılından bu yana Profesyonel olarak hakemlik görevini sürdürmektedir. Günümüzde ise Spor Toto Süper Lig karşılaşmalarında düdük çalmaktadır.

Süper Lig’de ise ilk yönettiği karşılaşma 2014 senesinde Ekişehirspor ve Konyaspor arasında oynanan karşılaşma olmuştur. Futbol severler tarafından babası da yakından tanınmaktadır, babası Galip Bitigen’de geçmiş yıllarda profesyonel olarak futbol hakemliği yapmış bir isimdir.

2016 yılında Anıl hanım ile dünya evine girmiştir. Düğününe Türkiye Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı yapmış olan Kuddusi Müftüoğlu, Cüneyt Çakır‘ın babası Serdar Çakır, Kayseri Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürü Vahdi Elbaşı, TÜFAD Kayseri Derneği Başkanı Osman Yozgat ve daha bir çok isim katılmıştır.

15 Mart 2020 tarihinde Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanacak olan karşılaşma, genç hakemin ilk derbi yönettiği maç olacaktır. Karşılaşmayı nasıl yöneteceği büyük bir merak konusudur.

Abdülkadir Bitigen Turnuva Görevi

2007–2011 TFF 3. Lig
2011–2013 TFF 2. Lig
2013–2014 TFF 1. Lig
2014 ‘ten bu yana; ise Spor Toto Süper Lig karşılaşmalarını yönetmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz