6ix9ine

6ix9ine – TEKASHI69 veya gerçek ismi ile Daniel Hernandez, Brooklyn’de yaşayan tanınmış bir Meksikalı-Amerikalı rapçi’dir. Hakkında ise hayranları tarafından aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? müzik kariyeri gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1996 yılının Mayıs ayında Amerika Newyork’da dünyaya gelen 6ix9ine 1.67 cm boyundadır, kilosu 64, burcu boğa, doğal saç ve göz rengi kahverengi’dir. Saçlarını sık sık gökkuşağı renkleri ile şekillendirmektedir. Vücudunda toplam 69 dövmesi bulunuyor.

Nicki Minaj ve Murda Beatz ile birlikte Gummo, baby, Tatti, “Go Crazy” ve “FEFE” şarkıları ile popülerlik kazanmıştır. Genellikle müzik ve rap tarzı başına bugüne kadar bir çok hukuki sorun açmış, yine de tarzından ödün vermemiştir. Gökkuşağı temalı görünüşü, dövmeleri ve saldırgan sert tutumu onu rap dünyasında daha değerli kılmıştır.

6ix9ine hakkında kısaca bilgiler;

Babasını genç yaşta kaybetti. Daniel Hernandez babası öldüğünde 13 yaşında idi. Baba tarafından Porto Riko kökenli, anne tarafından ise Meksika kökenlidir. Abisi ile birlikte annesi tarafından yetiştirildi. Babası bir caddede yürürken vurularak öldürülmüştür.

Henüz 8 yaşında iken agresif tavırları ve kötü davranışları sebebi ile okuldan atılmıştır. Alt orta sınıf bir aileye mensup olan ünlü isim, küçük yaşlarda ailesine katkıda bulunabilmek ve para kazanabilmek için garson ve komi olarak bir çok işte çalışmıştır.

Hernandez ayrıca, yerel bir Brooklyn bodegasında çalışırken sokaklarda esrar ve eroin satarak gelirini desteklemek için uyuşturucu da dağıtmıştır. Bu sebeple de bir çok kez mahkemeye çıkmıştır.

Resmi web sitesi; https://www.6ix9inestore.com

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz