KimNereli.net

Nurettin Yıldız Kimdir?

Nurettin Yıldız Kimdir?

Of, Trabzonlu Ünlüler

1 Aralık 2017

2.104 kez okundu

Nurettin Yıldız
Gerçek adı: Nurettin Yıldız
Doğum Tarihi: 1960 (57 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: Din Adamı Yazar
Mezuniyet: Ümmü'l-Kurra Üniversitesi
Doğum yeri: Of Trabzon

Nurettin Yıldız Kimdir? Nurettin Yıldız Nereli? Kaç Yaşında?

Nurettin Yıldız 1960 yılında Trabzon’un Of İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. 8 yaşında iken babası Hilmi Yıldız Hocaefendi sayesinde temel din eğitimi ve hafızlığı tamamlamıştır.

İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmuş Lise döneminde bir çok gazetenin haftalık yazılarını hazırlamış, tercüme haberleri kaleme almış ve kürsü hatipliği yapmıştır.

Eğitim döneminde Akıncılar Teşkilatında ve Milli Türk Talebe Birliği’nde aktif olarak roller üstlenmiştir. Lise eğitiminin ardından bir sene Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okumuş ve Mekke Ümmü’l – Qura Üniversitesi’ne geçiş yapmıştır. Bu üniversitede Usul-u Fıkıh Bölümü’nü tamamlamıştır. Bu süreç içerisinde Mekke’de tanınmış hadis hocalarından icazetler ve özel dersler almıştır.

Özellikle icazet aldığı bir kaç alim, Hindistanlı büyük alim Ebu’l Hasen En’Nedvi, Büyük Muhaddis Abduhfettah Ebu Gudde ve Osmanlı ulemasından olan Mehmet Emin Saraç Hocaefendi.

Mekke’den sonra İstanbul’a dönüş yapan Nurettin Yıldız burada sivil toplum faaliyetlerinin yanı sıra eğitim vermeye başlamış, din ve hafızlık üzerine bir çok kuruluş ve kurumda projeler gerçekleştirmiştir. Ayrıca bu dönemde özgün eser ve tercümeler ile çalışmalarını sürdürmüştür.

Günümüzde Sosyal Doku Derneği ve Sosyal Doku Vakfı’nın kuruluşunda yer almasının yanı sıra aktif olarak çalışmalarına devam etmektedir. Özellikle aile eğitimi, çocuk, evlilik, gençlerin bilinçli bireyler olmaları, teşkilat eğitimi, ümmet bilinci ve islam ahlakı üzerine konferans ve seminerler vermiş vermeyede devam etmektedir.

Evli ve dört evladı vardır.

Türkiye Alimler Birliği’nin kurucu üyesi olan Nurettin Yıldız Hoca hafta sonları Sosyal Doku Vakfı’nda sohbetler vermektedir. Sohbet, konferans ve seminerleri ile ilgili gerçekleştirmiş olduğu konulardaki videolarına sosyaldoku. tv web adresinden takip edebilirsiniz.

7 Adet Tercüme, 3 Adet Komisyon ve 35 Adet Özgün Eseri bulunmaktadır. Diğer bir yandan 4 eser üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Nurettin Yıldız
Gerçek adı: Nurettin Yıldız
Doğum Tarihi: 1960 (57 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: Din Adamı Yazar
Mezuniyet: Ümmü'l-Kurra Üniversitesi
Doğum yeri: Of Trabzon
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

285.492 kez okundu

2.

Tarık Akan

202.939 kez okundu

3.

Emre Mor

162.875 kez okundu

4.

Volkan Demirel

152.258 kez okundu

5.

Mustafa Ceceli

129.128 kez okundu

6.

Serdar Ortaç

128.687 kez okundu

7.

Ankaralı Namık

127.671 kez okundu

8.

Tarkan

124.915 kez okundu

9.

İrem Derici

123.347 kez okundu

10.

Ersay Üner

115.418 kez okundu

İllere Göre Ünlüler