KimNereli.net

Nazan Saatçi Kimdir?

Nazan Saatçi (Tokatçı Emine) Kimdir?

Oyuncular, Samsunlu Ünlüler

23 Şubat 2018

3.353 kez okundu

Nazan Saatçi
Gerçek adı: Nazan Saatçi
Rumuz: Tokatçı Emine
Doğum Tarihi: 1958 (60 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: Oyuncu
Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: Samsun

Nazan Saatçi Kimdir? (Tokatçı Emine) Nereli? Kaç Yaşında?

1958 yılında dünyaya gelen oyuncu Nazan Saatçi ekran severler tarafından özellikle rahmetli Kemal Sunal’ın rol aldığı Tokatçı isimli sinema filminde canlandırdığı Emine karakteri ile tanınmaktadır.

1958 yılında dünyaya gelen Nazan Saatçi aslen Samsun’ludur ve Samsun doğumludur.Lise sona kadar memleketi Samsun’da yaşamış ardından İstanbul’a taşınarak, İstanbul Üniversitesi Türk Dili Ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuk üzerine; Los Angeles Actor Center ve hipnoterapi konusunda; Palo Alto School of Hypnotherapy (Hipnoz okulu) ve Florida Gerald F.Kein Omni Hypnosis Training Center (Hipnoz öğrenim Merkezi) okullarında eğitimler almıştır.

İlk sinema ile tanışması güzellik yarışmaları ile gerçekleşen Nazan Saatçi 1978 yılında Tercüman – İnci Gazetesi’nin Sinema kraliçesi seçilmiştir. Ayrıca Günaydın – Saklambaç Gazetesi’nin aracılığı ile Türkiye Güzeli olarak Miss Europe International (Avrupa güzellik yarışmasında) ve 1983 Miss Asia Pasific (Asya güzellik yarışmasında) ikinci olmuştur.

1981 yılında katıldığı Sinema Güzeli Yarışması’nda İdeal Kadın seçilen Nazan Saatçi Türkiye’den çok Pakistan’da daha fazla tanınmaktadır.

1985 yılında Ses dergisi tarafından gerçekleştirilen bir röportaj’da;

Bir gün Pakistandan Pervez Malik Türkiye’ye Halchal isimli filmin yönetmenliğini yaptığı dönemde Nazan Saatçi’ye başrol teklif etmek için gelmiştir. Filmde Pakistanlı ünlü oyuncu Jawed Sheikh ile başrolleri paylaşan Nazan Saatçi daha sonra Zangeer isimli film için teklif almış yine Pakistan’ın yolunu tutmuştur.

Pakistan’da sadece 55 gün kaldığını ama Türkiyede verilmeyen değerin kendisine Pakistan’da verildiğini dile getirmiştir. Sadece yemeklerine alışamadığını 55 kilo gidip 47 kilo döndüğünü belirtmiştir.

Bugüne kadar Bıktın Her Gün Ölmekten, Ah Bu Sevda, Fakir, Gelin Kayası, Hamaylı Boynundayım, Seviyorum Allahım, Ölümsüz, Bir Zamanlar Kardeştiler, Kahreden Kurşun, Erkek Sevgisi, Tokatçı, Minyeli Abdullah 2, Yuva, Acılar ve Arzular, Mailoğlu, Sessiz Karanlık, Siyah Pelerinli Adam, Sevginin Bittiği Yer, Sonbahar Aşkı, Afacan Tatlı Bela, Kızımı Arıyorum ve Korkunun Bedeli gibi sinema ve dizilerde rol almıştır.


Etiketler:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Nazan Saatçi
Gerçek adı: Nazan Saatçi
Rumuz: Tokatçı Emine
Doğum Tarihi: 1958 (60 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: Oyuncu
Mezuniyet: İstanbul Üniversitesi
Doğum yeri: Samsun
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

338.677 kez okundu

2.

Tarık Akan

268.581 kez okundu

3.

Volkan Demirel

199.885 kez okundu

4.

Tarkan

187.845 kez okundu

5.

Emre Mor

180.815 kez okundu

6.

Ersay Üner

176.832 kez okundu

7.

Serdar Ortaç

157.633 kez okundu

8.

İrem Derici

153.478 kez okundu

9.

Mustafa Ceceli

149.261 kez okundu

10.

Namık Uğurlu

145.620 kez okundu

İllere Göre Ünlüler