KimNereli.net

Gezegen Mehmet Kimdir?

Gezegen Mehmet Kimdir?

Diğer, Gaziantepli Ünlüler, Sunucu & Spiker

4 Ocak 2018

721 kez okundu

Gezegen Mehmet
Gerçek adı: Mehmet Akbay
Rumuz: Gezegen Mehmet
Doğum Tarihi: 29/05/1969 (49 yaşında)
Medeni Hali: Evli
Burç: İkizler
Meslek: Radyo Yapımcısı Sunucu
Doğum yeri: Gaziantep

Gezegen Mehmet Kimdir? Gezegen Mehmet Nereli? Kaç Yaşında?

Gezegen Mehmet olarak tanınan ünlü radyocu Mehmet Akbay 1969 yılında Gaziantep Akyol Mahallesi’nde dünyaya gelmiştir. Anne ve babası Mehmet Akbay 3 yaşında iken boşanmışlardır. Ailesinin ayrı olması sebebi ile babaannesi ve dedesinin yanında yetişmiş İlköğretimin ilk iki senesini Gaziantep’te okumuş ardından babasının yanına İstanbul’a giderek eğitimine devam etmiştir. Daha sonra Gaziantep’e dönmüş ve bir süre amcasının yanında mobilya dekorasyon işinde çalışmıştır. Bu dönemde sık sık babasının yanına gidip gelmiş İstanbul, Gaziantep arasında tabiri yerindeyse mekik dokumuştur.

Askerlik görevinin ardından yaşamını İstanbul’da sürdürmeye karar vermiş ve Heybeliada’da bir mobilya atölyesi’nde çalışmaya başlamıştır. Ancak mobilyacılık işinden pek hoşnut olmadığı için arayış içine girmiştir. Bu bunalımlı dönemin ardından iştende çıkartılmış ve sürekli iş aramıştır. Bir gün eski çalıştığı atölyeden bir ustası ile karşılaşmış ve yakın bir dostunun yanında çalışmaya gönderebileceğini söylemiş ve Muğla Ortaca İlçesi’ne gitmiştir.

Yine buradada marangoz ve mobilya işleri ile uğraşırken bu sayede Ortaca Fm’in sahibi ile tanışma fırsatı yakalamıştır. Ve bir gün Ortaca FM’in stüdyosunun dekorasyon işlerini yapması teklif edilmiş artık çok sevdiği ve sürekli radyolardan dinlediği şarkıların çalındığı stüdyoya adım atmış ve çok mutlu olmuştur.

Ardından radyonun sahibi Mehmet Gökçe’nin nişanı olması sebebi ile Mehmet Akbay’a bugün benim yerime yayına girmek istermisin teklifi ile hayatı bir anda değişmiştir.

2000 yılında ilk evliliğini gerçekleştirmiş 2009 yılında boşanmıştır. Bu evliliğinden Naz isminde bir kızı vardır. İkinci evliliğini ise 2017 yılında Didem Özfiliz ile gerçekleştirmiştir.

Bugüne kadar Muğla Ortaca Fm, Muğla Dalaman Sahil Fm, Kral Fm, Best Fm, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan Danışmanlığı, Star Medya Grup Radyolarında program yapımcılığı, Star Medya Grup Başkan Danışmanlığı, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu As Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi gibi bir çok görevin üstesinden gelen Gezegen Mehmet günümüzde Kral TV/FM ve Kral Pop TV/FM Genel Koordinatörü olarak mesleki yaşantısını sürdürmektedir.

Etiketler:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Gezegen Mehmet
Gerçek adı: Mehmet Akbay
Rumuz: Gezegen Mehmet
Doğum Tarihi: 29/05/1969 (49 yaşında)
Medeni Hali: Evli
Burç: İkizler
Meslek: Radyo Yapımcısı Sunucu
Doğum yeri: Gaziantep
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

295.753 kez okundu

2.

Tarık Akan

209.419 kez okundu

3.

Emre Mor

166.436 kez okundu

4.

Volkan Demirel

159.335 kez okundu

5.

Tarkan

141.642 kez okundu

6.

Ersay Üner

139.690 kez okundu

7.

Serdar Ortaç

136.499 kez okundu

8.

Mustafa Ceceli

132.769 kez okundu

9.

Ankaralı Namık

131.724 kez okundu

10.

İrem Derici

130.515 kez okundu

İllere Göre Ünlüler