KimNereli.net

Başak Dizer Kimdir?

Başak Dizer Kimdir?

Tanınmış Kişiler

6 Temmuz 2018

6.224 kez okundu

Başak Dizer
Gerçek adı: Başak Dizer
Doğum Tarihi: 1980 (38 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Kıvanç Tatlıtuğ ile)
Boy: 1.75
Kilo: 55
Meslek: Modacı Stilist
Mezuniyet: Mimar Sinan Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Başak Dizer Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamadığımız Başak Dizer, 1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Moda Bölümü mezun olmuş İstanbul’da tasarım bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Başak Dizer, ayrıca Mimar Sinan Üniversitesi moda tasarımı bölümünde eğitim alarak sertifikaya sahip olmuştur. Koç burcudur. Baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşamadığımız Başak Dizer, 1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.Başak Dizer; moda kariyerini bu şekilde başlatmak suretiyle stilistlik kariyerini de dizilerde stil danışmanlığı yaparak kazanmıştır. Londra’da Central Saint Martins’de moda kurslarına giden Başak Dizer; Türkiye’ye dönüşünde Vakko ve Vakkorama gibi birçok tanınmış markaların baş tasarımcı asistanlığını yaparak kendini geliştirmiştir.

Daha sonra Bilsar Tekstil’de tasarımcı olarak çalışmaya başlamış ve eğitimini giyim uzmanı, stilistlik, danışmanlık ve yazarlık üzerine almaya devam etmiştir. İdil Fırat, Meltem Cumbul, Azra Akın, Neşe Aksoy gibi birçok ünlü isimle birlikte uzun süre çalışan Dizer; ancak popüler olarak adını Kıvanç Tatlıtuğ ile duyurmuştur. O dönem içerisinde Fransız manken Florence Eugene ile bir aşk yaşayan Başak Dizer bu ilişkiyi kısa sürdürmüş ve bitirmiştir.

Stilist ve tasarımcı olarak kariyerinde başarılı işlere imza atan Başak Dizer; başrollerinde Selçuk Yöntem, Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ’un oynadığı Aşk-ı Memnu dizisi içerisinde Kıvanç Tatlıtuğ’un stil danışmanlığını yapmıştır. 2016 yılında ise yakışıklı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile Fransa Paris’te bulunan Türk Büyükelçiliği’nde evlendikleri açıklanmıştır.Başak Dizer ayrıca Medcezir dizisinde Deniz Marşan ile birlikte çalışmış ve onun stilistliğini yapmıştır. Başak Dizer o dönemde Oran Fransez ile nikâh masasına oturarak kısa bir süre evlilik sürdürmüş ancak sonrasında ondan boşanmıştır. Tatlıtuğ’un Aşk-ı Memnu dizisindeki danışmanlığını yaparken aralarında ilişki başlamış ve iki yıl süren ilişkileri sonrası çift 2016 Şubat ayında Paris’de bir törenle evlenmişlerdir.
Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başak Dizer
Gerçek adı: Başak Dizer
Doğum Tarihi: 1980 (38 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli (Kıvanç Tatlıtuğ ile)
Boy: 1.75
Kilo: 55
Meslek: Modacı Stilist
Mezuniyet: Mimar Sinan Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

346.342 kez okundu

2.

Tarık Akan

274.879 kez okundu

3.

Volkan Demirel

203.166 kez okundu

4.

Tarkan

193.155 kez okundu

5.

Emre Mor

182.874 kez okundu

6.

Ersay Üner

179.546 kez okundu

7.

Serdar Ortaç

161.008 kez okundu

8.

İrem Derici

156.536 kez okundu

9.

Mustafa Ceceli

151.710 kez okundu

10.

Namık Uğurlu

147.323 kez okundu

İllere Göre Ünlüler