KimNereli.net

Adnan Zeki Bıyık Kimdir?

Adnan Zeki Bıyık Kimdir?

Havza, Samsunlu Ünlüler

7 Ocak 2018

69 kez okundu

Adnan Zeki Bıyık
Gerçek adı: Adnan Zeki Bıyık
Doğum Tarihi: 1970 (48 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Meslek: Din Adamı İlahi Sanatçısı İlahiyatçı
Doğum yeri: Havza Samsun

Adnan Zeki Bıyık Kimdir? Adnan Zeki Bıyık Nereli? Kaç Yaşında?

Adnan Zeki Bıyık İlköğretim ve Ortaokul eğitimini memleketi Samsun Havza’da tamamlamıştır. Ardından Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı ile Açıköğretim Fakültesi Sosyal Bilimler bölümünde okumuş son olarak Kayseri Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarında eğitim almıştır.

Süleyman Demirel Üniversitesinde ise Yüksek Lisans yapmıştır.

Sanatçı Mustafa Uyan’dan repertuvar ve musiki eğitimi alan Adnan Zeki Bıyık bir çok konserde ilahilerini seslendirmiştir. Ankara Büyükşehir Belediyesi THM ve TSM korolarında korist olarak yer almıştır.

Ulya Turgut Hanımdan diksiyon ve sahne estetiği gibi eğitimlerde alan Adnan Zeki Bıyık Kayseri’de İlahiyat eğitimi aldığı dönemde Neveser Musiki Topluluğu ve Aydınlar Ocağı Türk Tasavvuf müziği Topluluğunu kurmuştur.

Bu topluluk bünyesinde bir çok konsere çıkan Adnan Zeki Bıyık 2005 senesinde Afyon Dinar Vaizi ardından Hakkari Çukurca Müftüsü olarak atanmıştır.Hakkaride bulunduğu dönemde Maliyeciler korosu ve Müftü ve Melekleri isimli kızlar korosunu kurmuş ulusal medyada uzun süre gündeme gelmiştir. 2007 yılında misafir sanatçı olarak Popstar Alaturka yarışmasına davet edilmiş ve yarışmada Yanık Ömer isimli kahramanlık Türküsünü seslendirmiş ardından Popstar Müftü ismi ile anılmaya başlamıştır.

Din adamı olarak sanat aşığı olduğunu belirten Adnan Zeki Bıyık 10 Kasım tarihinde Atatürk’ün sevdiği şarkılar konserini imamlardan oluşturmuş olduğu koro ile gerçekleştirmiştir. Bugüne kadar 30’un üzerinde besteye imza atan Adnan Zeki Bıyık Yandır Beni isimli bir albüm ile müzik piyasasındaki yerini almıştır.

2010 yılında Edirne Lalapaşa Müftülüğüne atanmış, günümüzde Kırklareli İl Müftü Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Ayrıca Demokrat Samsun’da, Lüleburgaz Görünüm Gazetesinde ve Çorum Yayla Haber Gazetelerinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Etiketler:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Adnan Zeki Bıyık
Gerçek adı: Adnan Zeki Bıyık
Doğum Tarihi: 1970 (48 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Meslek: Din Adamı İlahi Sanatçısı İlahiyatçı
Doğum yeri: Havza Samsun
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

295.436 kez okundu

2.

Tarık Akan

209.209 kez okundu

3.

Emre Mor

166.322 kez okundu

4.

Volkan Demirel

159.108 kez okundu

5.

Tarkan

141.253 kez okundu

6.

Ersay Üner

139.117 kez okundu

7.

Serdar Ortaç

136.315 kez okundu

8.

Mustafa Ceceli

132.646 kez okundu

9.

Ankaralı Namık

131.599 kez okundu

10.

İrem Derici

130.310 kez okundu

İllere Göre Ünlüler